Наукова робота кафедри

Викладачі та здобувачі освіти кафедри готельно-ресторанного бізнесу ведуть активну наукову роботу: публікуються у наукових журналах України і світу (“Journal of Hospitality Industry Research and Education”, “Food Science and Technology”, “EUREKA: Life Sciences”, “Eastern-European Journal of Enterprise Technologies”, “Технологічний аудит і резерви виробництва”, “Економічна та продовольча безпека України”, “Економіка харчової промисловості”, та багатьох інших),приймають участь в українських та міжнародних наукових конференціях, семінарах, виставках, тренінгах, конкурсах і олімпіадах.

На кафедрі працюють студентські наукові гуртки створені з метою залучення талановитої студентської молоді до винахідницької роботи, розширення наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної роботи студентів, й присвячені дослідженню тенденцій розвитку індустрії гостинності, сучасних вимог до готельно-ресторанних послуг, розробці інноваційних технологій у ресторанному і готельному господарстві: гурток «Інноваційні технології в ресторанному бізнесі» під керівництвом проф. Д’яконової А.К.; «Готель і сервіс» під керівництвом доц. Тітомир Л.А.; «Курортник» під керівництвом проф. Стрікаленко Т.В.; «Культура та корекція ресторанного харчування» під керівництвом доц. Нікітчіної Т.І., інженера-технолога Дубкової Т.П.; «Тенденції розвитку барної індустрії» під керівництвом доц. Коваленко Н.О.; «Розвиток локальної української кухні» під керівництвом асист Ткачук О.В.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа», в якому щорічно приймають участь студанти кафедри, проводиться за наказом Міністерства освіти і науки України з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої роботи студентів, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи, оволодіння ними інноваційними технологіями. Одеська національна академія харчових технологій є базовим закладом вищої освіти зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа», тому викладачі кафедри відповідають за проведення другого туру конкурсу.

06  всеукр. конкурс 2019_1

 

Всеукраїнська студентська олімпіада з галузей знань і спеціальностей – це система масових очних змагань студентів вищих навчальних закладів у творчому застосуванні здобутих знань, умінь та навичок, проводиться щороку з метою підвищення якості підготовки фахівців, системного вдосконалення навчального процесу, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів. Щорічно бакалаври та магістри кафедри приймають участь в олімпіаді за спеціальністю «Готельно-ресторанна справа».

олимпиада_2016_1   олимпиада_2016_2

 

Починаючи з 2011 р. щороку кафедра проводить Всеукраїнську міжвузівську наукову конференцію студентів, аспірантів і молодих учених «Інтеграційні та інноваційні напрямки розвитку індустрії гостинності», в яких беруть участь студенти, аспіранти та молоді вчені Одеської національної академії харчових технологій та інших вищих навчальних закладів України.

конф.грс 01  Олімпіада-ОНАХТ-2018-3

 

7-9 червня 2018 року кафедрою готельно-ресторанного бізнесу було організовано та проведено 18ту щорічну наукову конференцію La Fondation pour la Formation Hoteliere на тему “Інноваційно-комунікаційні технології в індустрії гостинності та туризмі”, яка зібрала 41 учасника з 18 країн та 28 вищих навчальних закладів Європи. Щороку рада фондації FH обирає місто для зустрічі науковців у сфері готельно-ресторанного бізнесу і туризму. Представники кафедри виступали з доповідями на минулих конференціях у Великобританії, Болгарії, Румунії, Македонії та інших країнах Європи, а на цей раз міжнародну конференцію з готельно-ресторанного бізнесу та туризму було проведено в Одесі на базі кафедри Готельно-ресторанного бізнесу ОНТУ.

FH-2018-Odessa-348 FH-2018-Odessa-295

 

У жовтні 2021 року доцент кафедри Готельно-ресторанного бізнесу , к.т.н., Федосова Катерина взяла участь в ICM Meeting on Business Management, Tourism and Computer Science: Eastern European, Balkan and Mediterranean Perspectives у Політехнічному інституті міста Бежа (School of Technology and Management) у Португалії. Захід пройшов у рамках програми мобільності Erasmus+. В період свого візиту у Португалії Катерина Федосова прочитала курс лекцій на тему “Millennials and new smart professions in the Hospitality and Tourism Business” для викладачів та студентів спеціальності Туризм та Готельно-ресторанна справа Політехнічного інституту міста Бежа.

IMG_20211021_124326 photo_2021-11-03_20-02-25 photo_2021-11-03_12-53-28_(2)

 

19 листопада 2021 року відбулась презентація та захист проєкту на конкурсі, запровадженому Департаментом економічного розвитку Одеської міської ради, у номінації «Кращий інноваційний проєкт». Від кафедри Готельно-ресторанного бізнесу презентували інноваційний проєкт доцент кафедри Федосова Катерина Сергіївна та професор, завідувачка кафедри Лебеденко Тетяна Євгенівна. Тема інноваційного проєкту «Проєкт глемпінгу – інноваційний інструмент для розвитку сфери гостинності у м. Вилково». Катерина Сергіївна у доповіді розкрила концепцію глемпінгу на території міста Вилково, як створення унікального, екологічного, мобільного та автономного парку для розвинення туристичної сфери в регіоні. Спираючись на аналіз конкурентів в межах України (Затока, Бердянськ, Київ, Яблуниця, Миколаївка) була обрана варіація глемпінгу та можливості реалізації цього проєкту.

9.11.21_1 9.11.21_2

 

Студенти кафедри готельно-ресторанного бізнесу мають можливість відвідати щорічну конференцію з ресторанного бізнесу RestoConf Odessa та перейняти досвід кращих рестораторів України.

RestoConf_2  RestoConf_1

 

Студенти та викладачі кафедри Готельно-ресторанного бізнесу відвідали масштабний професійний дводенний ресторанний форум Main Elements. Форум був присвячений вирішенню основних проблем, з якими щодня стикаються працівники ресторанної сфери та нововведень в індустрії гостинності. Студенти мали змогу прослухати лекторів, що мають досвід ведення власного ресторанного бізнесу та задати їм питання.

15.09.2021  15.09.2021_

 

Студенти кафедри також приймали участь у ІІ туристичному форумі «Креативний туризм. Подорож і пошук себе» з міжнародною участю, який був організований на базі кафедр готельно-ресторанного бізнесу, туристичного бізнесу та рекреації та іноземних мов ОНТУ. Це комплекс масового очного змагання студентів вищих навчальних закладів у творчому застосуванні здобутих з туризму і готельно-ресторанної справи знань, умінь та навичок та науково-практична конференція за участю представників туристичного бізнесу, представників державних і міждержавних установ і структур, зацікавлених у появі нових туристичних маршрутів, сталому розвитку туризму та індустрії гостинності, підвищенні конкурентоспроможності бізнесу.

турист. конкурс

 

В рамках стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонд Віктора Пінчука студент спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» Геращенко Олександр подав наукову роботу «Розробка хліба на заквасці з фіто добавками» під керівництвом доцента кафедри «Готельно-ресторанного бізнесу» Коваленко Н.О. та за участю консультанта д.т.н., доцента Лебеденко Т.Є. В науковій роботі проведено дослідження по відновленню старовинних рецептур хліба на заквасці з фіто добавками родом з Бессарабії. Експериментальними дослідженнями доведена доцільність використання заквасок в хлібних виробах, так як вони покращують властивості перетравлення в організмі. Наведені в роботі фото зразків хлібних виробів показують результат довгої роботи над створенням правильних хлібів. Хліб,  отриманий за пропонованою студентом технологією, перевершував за якістю  вироби, приготовані за поширеними в даний час технологіями, за яскравістю хлібного смаку і ароматом, еластичністю і розпушеності м’якуша, стабільності,  якості при зберіганні. У роботі також наведено технологічні схеми приготування хліба за експериментальними рецептурами,  наведено характеристику обладнання для виготовлення хліба. На кінцевому етапі роботи, було проведено органолептичну оцінку  шляхом опитування респондентів – покупців здобної лавки «ПИРОГОФФ».

08.12.2021_4 08.12.2021_3

08.12.2021_5 08.12.2021_1

 

Студентка кафедри «Готельно-ресторанний бізнес» Красна Н.І. приймала участь у конкурсі, оголошеному Одеською міською радою, на кращий інноваційний проект у номінації «Краща інноваційна ідея» з роботою «Сучасний стан і перспективи розвитку санаторно-курортної галузі в Причорноморському регіоні України», яка була підготовлена під керівництвом проф. кафедри  Д’яконової А.К.. Робота присвячена дослідженню сучасного стану природно-рекреаційних ресурсів і перспектив розвитку санаторно-курортної галузі півдня України. Раціональне використання природних ресурсів, розвиток лікувально-оздоровчої інфраструктури на рівні міжнародних стандартів, дозволить збільшити потоки відпочиваючих, уникнути сезонності відпочинку. Покращення вітчизняних закладів розміщення, а саме курортних готелів і лікувально-оздоровчих комплексів, буде приваблювати туристів з усього світу, що сприятиме економічному зростанню країни і працевлаштуванню населення курортних зон України. Тому питання збереження природних рекреаційних ресурсів, а також визначення можливостей їх розвитку та раціонального використання санаторно-курортними закладами, є актуальним. Робота була відзначена Дипломом і цінним подарунком.

наука

 

Чотири студенти-бакалаври ГРС (Пєрєв Євген, Aнастасія Шевцова, Єлизавета Абдулах та Андрій Стрілець) під керівництвом доцента кафедри ГРБ Федосової К.С. беруть участь у міжнародному конкурсі EuroCHRIE Challenge 2022 (лютий-березень 2022). Конкурс проходить на базі віртуального  симулятору по управлінню готелем RevSim revenue management simulation компанії Russell Partnership Technology. У конкурсі бере участь 18 команд із всесвітньо відомих спеціалізованих ВНЗ у сфері індустрії гостинності (в т.ч. США, Швейцарія та інші). Учасники створили та запустили в роботу віртуальний готель і протягом декількох місяців ним керують онлайн (приймають важливі рішення, керують бюджетом тощо). Один раз на тиждень проходять онлайн зустрічі, в рамках яких учасники обмінюються досвідом та фіксують свої результати.

EuroCHRIE